poniedziałek, 6 lipca 2015

Podwórkowe wersje gier

Wakacje, aktywności na zewnątrz i dużo okazji do kartonowej zabawy. Wracamy po dłuższej nieobecności i przedstawiamy podwórkowe wersje gier "by Kreatywni".


KÓŁKO I KRZYŻYK 
Popularna gra znana nie tylko z podwórka. Zasada jedna, dążymy do zajęcia trzech pól w jednej linii. Poniżej przedstawimy naszą wersję podwórkową. Przygotowana z kwadratowego kawałka kartonu, kawałka materiału,  sznurków i gąbek do mycia naczyń (wycięte kółka i krzyżyki) 

MEMO 
Z pewnością znacie grę MEMO, która doskonale ćwiczy pamięć wzrokową, rozwija koncentrację i oczywiście poprzez zabawę dostarcza nam konkretnej wiedzy. Tym razem wiedzę na temat emocji/zachowań.

Nasza propozycja MEMO to gra i nauka. Gracze odkrywają kolejno po 2 kartoniki. Jeżeli będzie to para wówczas gracz zatrzymuje ją i rozpoczynamy rozmowy/opowieści na temat tego co namalowane jest na kartoniku. Przygotowana z kawałka kartonu, kawałka materiału i farb.

MEMO 2 
Tym razem przedstawiamy pojęcia: pogoda, pory roku, pory dnia. Nasza propozycja MEMO to nauka i  równie kolorowa gra. Gracze odkrywają kolejno po 2 kartoniki. Jeżeli będzie to para wówczas gracz zatrzymuje ją i rozpoczynamy rozmowy/opowieści na temat tego co namalowane jest na kartoniku. Przygotowana z kawałka kartonu, farb.

PUZZLE 
Również popularna rozrywka i zabawa dla najmłodszych. Proponujemy wersje kolorową, tematyczną (tym razem inspiracja farmą). Uczestnik zabawy dopasowujemy wycięte elementy do dużego kawałka obrazka. Przygotowane z kawałka kartonu. Do wycięcia wzorów potrzebujemy nożyka. Od nas zależy, jaki temat wykorzystamy. 
PUZZLE 2 
Ta wersja dla dzieci starczych, jeden z elementów składa się z mniejszych kawałków. Zadaniem dla gracza jest ułożenie całego zwierzęcia. Poza zabawą,  gracz uczy się części ciała zwierzęcia oraz lokalizuje na ciele zwierzęcia,   Przygotowane z kawałka kartonu. Do wycięcia wzorów potrzebujemy nożyka. 

Projekt "By Kreatywni" to połączenie duetu Hiszpańsko -Polskiego, tworzącego gry/zabawy dla uczestników grupy zabawowej. 

2 komentarze :